erivan’da bir ruh hastası ve ona mikrofon tutan bir silik tip’in saçmalıkları.hezeyanlar, hezeyanlar..bir rezaletin mimarları.

(Öncelikle herkese merhabalar^^ Bayağıdır bloğumu ihmal etmiştim! ne bişeyler karalıyordum.. ne de açıp bakıyordum.. ölmüş mü, kalmış mı diye? meğersem hala hayattaymış, neyseki geçen sürede kendi kendine kapanmamış. Şifresini vs kaybetmiştim de! sonunda buldum! onu bi yere not etmiştim, görünce nasıl sevindim. Artık ara sıra buraya içimi döküp, neler hissettiğimi aktarabileceğim. Bu süreçte bana destek olanlara teşekkür ederim. Aslında kimseyi zorlamıyorum burayı illa okuyun diye. iyi-kötü eleştirilerinizi de beklerim. Neyse konumuza dönersek, meramı aşağıda açıkladım) ;

Ağzı iyi laf yapıyor, sadece marifeti bu! ve karşısında ki insanın ona paye vermesi de bu çirkefliği resmen körüklüyor. Aslına bakarsanız kendisi hakaret ediyor! bu adam alevi müslümanlara bunu diyorsa, sunni müslümanlara neler der düşünmek istemiyorum! bence bu kişi siyasetçi olmalıymış. Aydın veya çok yüce bir kişilik zannedebilir şahsını. Ama sadece acınası bir yaratık olduğunu görüyorum. O bir megolaman! Sen kimsin de çıkmış bilgiç bilgiç konuşuyorsun be ahmak! Herşeyi yalayıp yutmuş gibi konuşuyor fakat asıl konuşması gereken feleğin çemberinden geçenlerdir. o duyguyu yaşayanlardır. Bir insanın çektiği yolu ve acıları, yoksunluğunu, horlanmışlığını görmeden bu şekilde yüksek perdeden konuşması tahammül edilir bişey değil!

Sarkis özelde alevi toplumunu genel de sunni çoğunluğu aşağılıyor. Kürt-Türk Zaza Laz veya Alman/ İngiliz olması da farketmiyor. Büyük bir uygarlıktan geldiğini söylüyor. Saçını taramaktan tut. yürümeye kadar dünyaya herşeyi ermenilerin armağan ettiğini savunuyor! Böyle gerzekçe bilgileri nereden öğrendiğini sormak istiyorum kendisine! lütfen bunları da söyle! esirgeme o karakterini bizden! Aslına bakarsanız ermenilerin bir hiç olduğunu alttan alta vurguluyor ki böylesi dangalakça şeylerle onun üstünü örteceğini öngörüyor. Çünkü ermenilerin tarihi yalanlar üzerine kuruludur. Ne kadar büyük yalan söylerlerse ve bunu sık tekrarlarsa kabul göreceklerini umuyorlar. Zaten meydan da çakallara kalmış  ki sahipsiz bir yurt! sahipsiz bir toplum! salla dur, tutan yok. Aksine bu trajedi çok izlenir ve desteklenmesi gerekir! öyledir de.

Ermenilerin ruh hali işte bu adam da toplanmış. Onlar kendilerini seçilmiş birer insan görüyorlar. Ve dünyadaki geride kalan herkese böyle bakıyorlar. Aslına bakarsanız bir insanı ezmeye başlarsanız, onun öldürülmesine de karşı çıkmazssınız. bunlar hep o yapının taşları olur sadece! Ermeniler Türkleri veya Zaza-Kürt (alevi/sunni) sevdikleri söylenemez. İşte ağzını açtıklarında da böylesi tutarsız şeyler söylerler. Ama toplumumuz ise ermenilere hoşgörülüdür. Belkide bu yüzden böylesi azabilmişlerdir. Türkiyede en güzel şekilde yaşayıp insanlara tepesinden baktırmak için kan ter dökerler!

Bu kerameti kendinden menkul “araştırmacı yazar”ı dinlediğim zaman aklıma CEMŞİT BENDER geldi. Hani şu “tekerleği ilk Kürtler kullandı” diye kitap yazan “araştırmacı yazar”! Cemşit Bender… Mantık aynı, kafa aynı. bu adam yalan dolan tarih ile  çarpıtma ile nereye varmak istiyor anlamış değilim. Ermeniler o kadar ustun ırk iselerdi. Ne den hala Türkiye gibi yerde bir karış toprakları bile yoktur. hahah :)) Bu adam diyor ki ermeniler gelişmiş, aleviler geri kalmış be ahmak. Osmanlı ermenileri el üstünde tuttuğu dönemlerde aleviler haritadan silinmekle meşguldu boşuna mı kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde köyleri var. Bi de diyor ki işte yazılı eserleri yok. sözlü gelenek üzerine kurulu olması onalrın yazılı kaynaklarının olmadığını göstermez bay ukala ve kibir abidesi. Onların çoğunluğu Osmanlı dönemi yakıldı-toplatıldı imha edildi. buna rağmen bu kadar şeye rağmen ölmediyse bu anane bunlar da o beğenmediğin insanlar yüzündendir! Ayrıca diyor ki aleviler bilmiyor vs evet doğru çünkü her gelen ona bir don biçmeye çalışıyor. Türkler ayrı, ermeniler ayrı kürtler ayrı, zaalar ayrı. Gerçekte ise Dersim ‘in Türk yatağı olduğudur. Ve onların ata yadigari inançlarıyla harmanlanmış bugüne gelinmiş bir yüce felsefesi vardır. sizinle alakası yok. asıl sizin aleviden çaldılarınız var. Siz zaten İran kültüne inanıyordunuz. Onların mitlerine inanıyosunuz ordaki doğa kültüyle Alevilerin doğa kültü bir değil. bunları bile bilmez kalkmış. Kitap yazdım-okudum ettim der. bi de hayalden hikaye anlatır neymiş  yaşındaki çocuğun elini öpüyolarmış ulan bunu ispat etmeyen şerefsizdir.! ayrıca köyden çıkmamış vs diyor da ne yapsın adam her yerde horlanmış onun dünyası orası. sen ona ağalık taslayamazsın eşek herif! iyi ki sürülmüşler de medeniyet görmüşler. bi de Türklerin el sanatlarını vs çalmalarına rağmen diyor halı bilmez diyo utanmaz ya bu adam nasıl konuşuyor. sana bu yazıyı armağan ediyorum: http://www.gazeteesenler.com/Yazar/Hulya-Aslan/OLUMUZU-DIRIMIZI-SOMUREN-ERMENILER.php link’in yazı başlığı: Ölümüzü dirimizi sömüren ermeniler. aç bul oku!

Urartular vs bilmem kimler daha varsa başka onlarla alakası olmayan ne varsa üstüne yatıp burası bizim diyorlar. Alevilere de ve diğer insanlara da burdan çekin gidin diyorlar! asıl siz defolun. sizi hata etmişler de saklamışlar o kötü günlerde Tunceli halkı! şimdi nankörlük yapıyorsunuz!’Orası bizim hepimizin değil birlikte yaşamayacağız siz yaşamayacaksınız biz Ermeniler yaşayacağız diyor.” bu da kafalarındaki niyetlerini ayan beyan açıklamaktır! Gelecek kusaga bu sinsi herseyi carpitan magduriyet üzerinden oldukca iyi oynayan Pan Ermeniler konusunda fikir sahibi olması için önderlerin konuşması gerekir. Sustukça, görmezden geldikçe o boşluğu bu gibi zibidiler dolduruyor ve beyinleri zehirliyor!

Ayrıca Tunceli de ermeni kökenlilier vardır bu yeni bişeymiş gibi aktarıp işte dna yaptı ermeni vs diyor e be salak sizin ermeniliğiniz yok ki dna da çıksın siz Türklerin atalarını devşirmişsiniz asıl dönün de bi kendinize bakın hele ben neyim diye! içinizde yahudi de var çingene de daha bilmem ney de! Dersim den Türk lüğü silemeyeceksiniz. orayı doğunun krıları kürtleştirmeye çalışıyor bi de siz kendi adamlarınızla oyun oynayamazsınız!  Oranın kültürel kodları dağı taşı insanı Türk’üm diye bağırıyorken senin gibilere bk yemek düşer!

Evi barkı varmış da bilmem neymiş sana o evi malı mülkü veren de Osmanlı değil mi çok konuşup da çok sçma. herkes kenedi evinde yaşıyor. kerpiç evlerinde ve zor şartlarda! insanlara iftira atmayın, utanmaz ahlaksız şeref yoksunları. neyse bugünlük bu kadar yeter. çok sinirlendim. ağzımı bozmiim. İyi günler..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s